Kobiety, które zrewolucjonizowały pracę biurową
(oraz te, które czynią to na co dzień).

8 marca, w Dniu Kobiet, chcemy docenić niezwykłe kobiety, które swoimi wynalazkami zmieniły naszą codzienną pracę biurową. Ich wynalazki sprawiły, że możemy dziś pracować szybciej, sprawniej, bezpieczniej, wygodniej i wydajniej. Na końcu tego artykułu przypomnimy, że również w Biurimex mamy ze sobą prawdziwe liderki, które codziennie dbają, by nasze i Wasze biura funkcjonowały bez zarzutu.

Kobiety, które odmieniły biura na całym świecie

Lillian Moller Gilbreth – pionierka ergonomii i organizacji pracy w biurze

Lillian Moller Gilbreth (1878-1972) była inżynierką, psycholożką i pionierką w dziedzinie zarządzania czasem oraz ergonomii pracy. Wraz z mężem Frankiem badała efektywność pracy i opracowała metody usprawniające procesy w biurach. Była jedną z pierwszych osób, które wprowadzały koncepcję „naukowego zarządzania” w biurach, co wpłynęło na rozwój współczesnych zasad ergonomii pracy.

Jej największy wkład w organizację biura obejmował:

  • Udoskonalenie układu biurka i maszyn do pisania – optymalizowała miejsce pracy, by zmniejszyć zmęczenie pracowników.
  • Rozwój nowoczesnych systemów archiwizacji dokumentów – pomogła w stworzeniu lepszych metod katalogowania i przechowywania dokumentacji papierowej.
  • Wprowadzenie ergonomicznych narzędzi biurowych – dbała o to, by krzesła, lampy i inne elementy wyposażenia były dostosowane do ludzkich potrzeb.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lillian_Moller_Gilbreth

Bette Nesmith Graham – wynalazczyni korektora w płynie

Bette Nesmith Graham (1924-1980) pracowała jako sekretarka i często doświadczała frustracji związanej z popełnianiem błędów podczas pisania na maszynie. W latach 50 XX wieku opracowała pierwszy skuteczny korektor w płynie. Nazwała go MistakeOut a później zmieniła nazwę na Liquid Paper. Firma Bette odniosła ogromny sukces a w 1979 roku sprzedała swój wynalazek firmie Gilette za 47,5 miliona dolarów

Jak wynalazek Bette Graham zmienił pracę biurową?:

  • Pozwolił na łatwą korektę błędów – przed Liquid Paper jedyną metodą było przepisywanie tekstu od nowa
  • Dał początek innym produktom korekcyjnym – takim jak taśmy korekcyjne i stał się nieodłącznym elementem wyposażenia każdego biurka.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bette_Nesmith_Graham

 

Ada Lovelace – pierwsza programistka w historii

Ada Lovelace (1815-1852) – córka Lorda Byrona, angielska matematyczka i poetka. Współpracowała z Charlesem Babbage’em nad maszyną analityczną. To mechaniczne urządzenie uznawane jest za prototyp współczesnego komputera. Bez jej wizjonerstwa nie mielibyśmy dzisiejszych komputerów, systemów księgowych, baz danych lub edytorów tekstu

Dlaczego jej praca wywarła tak duży wpływ na pracę biurową:

  • Stworzyła pierwszy algorytm komputerowy, który mógł być wykonywany przez maszynę –dała podwaliny pod dzisiejsze programy biurowe
  • Przewidziała przyszłość komputerów, sugerując, że będą one mogły wykonywać zadania wykraczające poza czyste obliczenia. Zapoczątkowało to rozwój oprogramowania użytkowego
  • Jej prace przyczyniły się do powstania nowoczesnych systemów zarządzania bazami danych. Bez tego nie byłoby dzisiejszej biurowej rzeczywistości na wielu poziomach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ada_Lovelace

 

Shirley Ann Jackson – badaczka, która pomogła stworzyć faks

Shirley Ann Jackson (ur. 1946) to amerykańska fizyczka, która prowadziła przełomowe badania nad telekomunikacją. Jej badania nad półprzewodnikami i technologią światłowodową położyły podwaliny pod tę technologię. Dzięki jej odkryciom biura mogły szybciej i skuteczniej komunikować się na całym świecie. Jej praca w Bell Laboratories przyczyniła się do rozwoju takich technologii jak:

  • Faks – od lat 70-tych do końca XX wieku był podstawowym narzędziem do przesyłania dokumentów
  • Połączenia oczekujące i identyfikacja numeru – zwiększyły efektywność telefonii w biurach
  • Światłowody – umożliwiły szybkie przesyłanie danych i rozwój internetu

https://en.wikipedia.org/wiki/Shirley_Ann_Jackson

 

Hedy Lamarr – wynalazczyni, która przyczyniła się do powstania Wi-Fi

Hedy Lamarr (1914-2000) była hollywoodzką gwiazdą ale i genialną wynalazczynią. Wraz z Goerge’em Antheilem opracowała system skoków częstotliwości FHSS, który stał się fundamentem dla nowoczesnych technologii bezprzewodowych – WiFi, Bluetooth i GPS. Jej wkład w rozwój telekomunikacji był niedoceniany przez lata. Obecnie jest uznawana za jedną z pionierek nowoczesnych technologii, które są nieodłącznym elementem pracy biurowej

Jak jej pomysły wpłynęły na pracę biurową?:

  • Bezprzewodowa komunikacja – dziś trudno wyobrazić sobie biuro bez Wi-Fi. Pozwala ono na szybki dostęp do informacji i łączność między pracownikami
  • Bezpieczne przesyłanie danych – system skoków częstotliwości pomógł w rozwoju technologii zabezpieczających komunikację
  • Rozwój telefonii komórkowej – jej technologia pomogła w stworzeniu stabilnych połączeń telefonicznych

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hedy_Lamarr

 

Grace Hopper – pionierka informatyki i twórczyni pierwszego kompilatora

Grace Hopper (1906-1992) była matematyczką, oficerem marynarki wojennej i jedną z najważniejszych postaci w historii programowania. Jej największym osiągnięciem było stworzenie pierwszego kompilatora, który umożliwiał tłumaczenie kodu programistycznego na język zrozumiały dla maszyn. Hopper była wizjonerką, która wierzyła, że komputery powinny być proste w obsłudze. Bez jej innowacji nie mielibyśmy dzisiejszych systemów do zarządzania dokumentami lub baz danych

Dlaczego jej praca była przełomowa dla biur?:

  • Rozwój języka COBOL. Hopper przyczyniła się do stworzenia języka, który przez dekady był używany w systemach bankowych i księgowych
  • Automatyzacja procesów biurowych. Dzięki jej pracy powstały pierwsze programy do zarządzania danymi i analiz finansowych.
  • Łatwiejsze programowanie komputerów. Kompilator opracowany przez Grace Hopper pozwolił na pisanie programów w języku bardziej zrozumiałym dla ludzi. Zrewolucjonizowało to rozwój oprogramowania biurowego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grace_Hopper

 

Marie Van Brittan Brown – wynalazczyni pierwszego monitoringu wideo

Marie Van Brittan Brown (1922-1999) była pielęgniarką i wynalazczynią, która w 1966 roku opatentowała pierwszy domowy system monitoringu wideo. Składał się on z kamery, monitora oraz mikrofonu umożliwiającego komunikacje. Dzięki jej innowacjom, posiadamy obecnie systemy kontroli i dostępu, które chronią zarówno pracowników jak i firmowe dane.

Jak jej wynalazek wpłynął na bezpieczeństwo biur?:

  • Zapoczątkowała rozwój systemów monitoringu. Jej rozwiązania stały się podstawa dla nowoczesnych systemów zabezpieczeń w biurach.
  • Wprowadziła system wideodomofonów. Do dzisiaj używany w wielu firmach do kontroli dostępu.
  • Zwiększyła bezpieczeństwo pracowników i dokumentów. Współczesne kamery, systemy alarmowe i systemy kontroli dostępu opierają się na jej koncepcji.
 

Liderki w Biurimex – bohaterki codzienności

Historia zna wiele wynalazczyń, które zmieniły nasze życie. Warto również docenić kobiety, które każdego dnia dbają o to, by nasze biura działały jak najlepiej. W Biurimex mamy prawdziwe ekspertki organizacji i efektywności!

Szefowa – Joanna

To dzięki niej firma działa jak dobrze naoliwiona maszyna! Dba o organizację, wyznacza kierunek rozwoju i sprawia, że każdy czuje się częścią zespołu. Niczym Lillian Gilbreth, nasza Szefowa ma oko do detali i zawsze znajdzie sposób na usprawnienie pracy. Jej pogodne i optymistyczne nastawienie oraz energia i witalność udziela się wszystkim pracownikom.

Kierowniczka Sklepu – Natalia

Natalia jest naszą wyrocznią odnośnie materiałów i akcesoriów biurowych. Wie wszystko o asortymencie, począwszy od spinaczy i pinezek, poprzez całą gamę papierów, długopisów i segregatorów, skończywszy na urządzeniach, tonerach i innych materiałach eksploatacyjnych. Męska część załogi Biurimexu i klienci doceniają Natalię za uśmiech, energię i niesamowitą wiedzę. Natalia to wulkan pozytywnej energii, potrafi zadbać, by zarówno nasze biuro jak i  biura klientów działały sprawnie i w dobrym stylu.

Szanowne Klientki

Nie zapominamy o naszych szanownych Klientkach – paniach, które goszczą codziennie w naszej siedzibie oraz równie często kontaktują się z nami telefonicznie i mailowo. Jesteście bardzo różne a dzięki temu barwne i inspirujące! Raczycie nas uśmiechem i pogodą ducha, ale i wymaganiami, którym staramy się sprostać. Stawiacie nam wyzwania, co motywuje nas do ciężkiej pracy każdego dnia.

Drogie Panie! Dziękujemy Wam za Waszą pasję, energię i determinację. Wasza praca, zarówno ta codzienna, jak i innowacje, które tworzycie sprawiają, że świat (i biuro!) staje się lepszym miejscem. My, faceci, chcemy wierzyć, że dzięki temu też stajemy się lepsi! Życzymy Wam zdrowia, siły, cierpliwości i uśmiechu!

/męska część Biurimexu/

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Zainteresowały Cię nasze usługi? Potrzebujesz rzetelnego serwisu? Skontaktuj się z nami.

tel. 65 529 20 81
kom. 662 087 634

Więcej form kontaktu